Dla wielu osób kuchnia jest sercem domu, w którym spędza się cenne rodzinne chwile, a także poświęca sporo czasu na przygotowanie posiłków. Dlatego tak istotne jest aby to pomieszczenie było zaaranżowane, tak by spełniać swoje funkcjonalne i praktyczne funkcje, ale także by cieszyć przyjemnym klimatem i estetyką dopasowaną do gustów członków rodziny. Warto więc poświęcić czas i energię na dopasowanie wizualnych aspektów wnętrza kuchennego do indywidualnych potrzeb i współczesnych stylów.

bondex-kuchnia.1000

Aranżacja harmonizująca z indywidualnymi gustami i potrzebami pomoże stworzyć odpowiednią atmosferę sprzyjającą przyrządzaniu i spożywaniu posiłków. Warto także co jakiś czas odświeżać wystrój wnętrza by nadać mu nowego, energetycznego wyrazu. Wizerunek pomieszczeń de facto kształtują detale, dodatki, dekoracje. I to właśnie za ich pomocą możemy w prosty i szybki sposób nadać swojej kuchni nowy wygląd.

lawendowo-dalej

Wiosna to idealny moment na takie zmiany, gdyż świat budzi się do życia kolorami i zapachami, a na rynku pojawiają się coraz to ciekawsze produkty nawiązujące do wiosennych trendów designerskich, z których warto czerpać pełnymi garściami. Dzięki temu nie tylko odświeżymy wygląd wnętrza i nadamy mu ciekawego charakteru, ale także pozwolimy aby wiosna zagościła nie tylko za oknem, ale także w naszym domu. Jak to zrobić? Oto kilka pomysłów.

Photorepro: 0, Cecilia

W ostatnich miesiącach szczególnie modne stały się żywe zestawienia kolorystyczne, które doskonale oddają ducha wiosny. Intensywne kolory nawiązujące do barw natury jak np. kolory kwiatów, pączków, odcieni traw lub letniego nieba sprawią, że nawet w pochmurne dni będziemy czuć się wyjątkowo radośnie i pozytywnie nastrojeni. Wszelkie dodatki dekoracyjne oraz akcesoria kuchenne są biżuterią kuchni, więc to właśnie nimi warto swobodnie manewrować by stworzyć ciekawe wnętrze w stylu wiosennym. Takie akcesoria – oryginalne i gustowne, zapewniające wnętrzu piękny wygląd, znajdziemy w ofercie wielu firm, a wybór wciąż rośnie. Naczynia i przybory kuchenne w ciekawych kształtach i wesołych kolorach ożywią przestrzeń i umilą nawet bardzo proste, codzienne czynności wykonywane podczas pracy w kuchni.

wiosna

Aby nieco ożywić wygląd naszej kuchni możemy zacząć od wyposażenia jej w kolorowe tarki, otwieracze do puszek, ubijaki do ziemniaków, a także w kolorowe relingi lub donice z ziołami. Kolorowe warzywa i owoce warto wyeksponować w widocznym miejscu wkładając je do estetycznego naczynia, które pięknie wzbogaci kolorystycznie przestrzeń. Doskonale sprawdzą się także szklane miseczki z kolorowym dnem oraz kontrastowe serwetki i bieżniki. Zaparzanie kawy i herbaty może także być pretekstem do wprowadzenia wiosny w przestrzeń kuchni. Od samego początku może nastrajać pozytywnie zarówno przyrządzających aromatycznych napój jak i częstowanych nim jeżeli użyjemy dzbanka i filiżanek we wzory z wiosennymi kwiatami jak np. krokusy, żonkile, czy tulipany. Herbatę możemy podawać, podobnie jak świeże soki z warzyw czy owoców w ozdobnych szklanych dzbankach. Ponadto wśród użytecznych akcesoriów kuchennych na szczególną uwagę zasługuje dozownik na płyn do mycia naczyń bez którego nie sposób się obejść, a który może stać się prawdziwą dekoracją wnętrza.

zastawa-porcelanowa

Kolorowe naczynia, akcesoria, pojemniki na przyprawy czy silikonowe formy do ciast dostarczą nam wiele radości podczas codziennego przygotowywania posiłków. A w połączeniu z kolorowymi dekoracjami w postaci dzbanków, ramek, świec i świeczników, obrusów i zasłon stworzą piękny, ożywczy klimat w stylu wiosennym.

kwiaty-kraina-obrusów

Warto zwrócić uwagę na te wszystkie często niewielkich rozmiarów funkcjonalne elementy, bez których nie może obejść się żadna pani domu. Kuchenna biżuteria o walorach funkcjonalnych i praktycznych właściwie wkomponowana w aranżację wnętrza sprawi, że zarówno przyrządzanie jak i spożywanie różnego rodzaju dań stanie się prawdziwą przyjemnością. Warto jednak podejść ostrożnie i ze smakiem do zabawy z wiosennymi barwami, aby wszystko było harmonijne i nie powstał wizualny bałagan.