Nowoczesne aranżacje kuchni silnie nawiązują swoją stylistyką do salonów dziennych, co oznacza, że granice pomiędzy tymi dwoma rodzajami pomieszczeń się zacierają. Stąd pojawia się nowy sposób nazewnictwa takowych kuchni, które określamy pokojami kuchennymi. Są to niezwykle stylowe kuchnie nowoczesne, w których funkcja przygotowywania posiłków i biesiadowania łączy się z odpoczynkiem i spędzaniem wolnego czasu przypisywana do tej pory pokojom dziennym.

stylowa kuchnia

Stylowa kuchnia musi w sobie łączyć nie tylko nowoczesną kreatywność dekoratorską, ale także funkcjonalizm. Nowoczesne, stylowe kuchnie mogą być zaaranżowane w różny sposób i warto pobawić się eklektyzmem stylów, gdyż termin „stylowy” dla każdego może oznaczać coś innego. Aczkolwiek najważniejszą cechą takiej kuchni będzie umieszczenie jej w centrum naszego domu, jako najważniejszy punkt, do którego wszyscy się schodzą na wspólne posiłki i spędzanie wolnych chwil.

stylowa kuchnia 2

Trzeba przyznać, że nie istnieje jeden skonkretyzowany sposób na stworzenie stylowej kuchni, a co najwyżej pewne wytyczne i rady, które mogą w tym pomóc. Materiały wykończeniowe, wyposażenie i dekoracje występujące we wnętrzu nabierają stylu jeśli je umiejętnie zestawimy lub wyeksponujemy. Kuchnie, które wychodzą poza schematy są niezwykle ciekawe, a przez to stylowe. Najważniejsze jest więc odnalezienie swojego stylu i gustowne jego ukazanie. Warto postawić na spersonalizowane dodatki i stylowe półki oraz unikatowe dekoracje. Nic tak dobrze nie wpływa na wystrój wnętrza jak spersonalizowane akcenty, które odzwierciedlają charaktery i życie domowników. W stylowej kuchni dozwolone jest zestawienie starych i nowych rzeczy tuż obok siebie w szykowny sposób.

stylowa kuchnia 3

Oto garść pomysłów na zaaranżowanie stylowej kuchni:

  • Salon kuchenny

Stylowa kuchnia musi łączyć w sobie funkcjonalność z interesującym i przyciągającym wzrok designem, zwłaszcza jeżeli jest otwarta na jadalnię lub salon. Wówczas należy pamiętać aby oba pomieszczenia były spójne pod kątem dekoracyjności i aranżacji. Oznacza to w głównej mierze konsekwentny dobór dodatków i kompozycji kolorów. W takim układzie kuchnia stanowi wyeksponowaną przestrzeń, co warto wykorzystać.

stylowa kuchnia 4

  • Sztuka w kuchni

Bardzo ciekawym wizualnie rozwiązaniem dekoratorskim we wnętrzu kuchennym jest wprowadzenie obrazów, rzeźb lub artystycznych fotografii. Jeszcze do niedawna byłoby nie do pomyślenia by kuchnia stała się odpowiednim miejscem do ekspozycji sztuki, ale w nowoczesnych wnętrzach stanie się ona pięknym i stylowym wykończeniem. Dla miłośników klasyki mogą to być tradycyjne obrazy, a dla miłośników nowoczesnych rozwiązań doskonałe będą grafiki i bardzo modne napisy np. sentencje.

stylowa kuchnia 5

  • Intensywne kolory

Kuchnia zyskuje niezwykłego charakteru dzięki swoistej grze kolorów. Esencjonalne, energetyczne barwy pobudzą do działania i poprawią samopoczucie. Każdy kolor ma swoje znaczenie i pasuje do innego typu osobowości, dlatego warto przed doborem kolorów do kuchni zapoznać się z ich znaczeniami.

stylowa kuchnia 6

  • Nietypowe meble w kuchni

Jeżeli dysponujemy większą przestrzenią kuchenną warto ją wykorzystać do stworzenia nieco nietypowych aranżacji i zestawień meblowych, które zaowocują unikatowym designem. Do takowej kuchni można wstawić pasujące stylistycznie meble takie jak: kozetka, biurko, kredens, stolik z fotelem służące jako kącik czytelniczy. Taka kuchnia z pewnością zachwyci gości i domowników.

stylowa kuchnia 7