Nawet w kuchniach, które charakteryzują się niewielką powierzchnią z reguły możliwe jest ustawienie przynajmniej kilku szafek i pomieszczenie sporej liczby przedmiotów oraz akcesoriów. Najważniejsze jest jednak, aby ustawiać wszystko w sposób przemyślany, bowiem wówczas może się okazać, że pomieścimy jeszcze więcej.

kosze

Aby można było efektywnie zagospodarować szafki i szuflady w kuchni należy z góry przewidzieć, co będziemy przechowywać w każdej z nich. Jak to osiągnąć? Jakimi regułami kierować się, aby kuchnia była w maksymalnym stopniu komfortowa i funkcjonalna w użytkowaniu? Zapraszamy do lektury!

00kuchnia 00

Szafki kuchenne powinny nie tylko efektownie wyglądać, ale przede wszystkim spełniać określone funkcje, które ułatwią nam codzienną pracę w kuchni. W szczególności odwołuje się to do szuflad kuchennych. Jak je wyposażyć i jakie zastosować wkłady kuchenne, by zawsze panował w nich porządek i wszystko było pod ręką? Na szczęście współczesne zasoby rynku dają nam niemal nieograniczone możliwości wyboru. Wystarczy wszystko dobrze zaplanować, a potrzebne przedmioty z pewnością same wejdą nam w ręce w dowolnym sklepie z akcesoriami. Sprytne przechowywanie to jedna z najważniejszych cech dobrze zagospodarowanej kuchni. Przy odrobinie zaangażowania i chęci znaleźć można ciekawe rozwiązania, które pozwolą wykorzystać kuchenną przestrzeń całkowicie. Od czego zacząć? Warto rozpocząć od dokładnego przyjrzenia się swojej kuchni i określenia miejsc z potencjałem przestrzennym.

szufladad

Najwięcej wolnego miejsca marnowane jest w półce pod zlewem kuchennym. Pewnie zauważyłeś, że nawet jeżeli w niniejszej półce poukładamy maksymalnie dużo przedmiotów, to i tak zostaje sporo miejsca w obrębie komory zlewu, gdyż nie sposób tam zamontować zwykłą półkę. Problemem jest tu przede wszystkim syfon od zlewu, który uniemożliwia zamontowanie klasycznych szuflad w tym obszarze. Jednak tylko pozornie! Na rynku pojawiła się nowość, która stanowi doskonałe rozwiązanie na tę przestrzeń – szuflada frontowa pod zlew z dopasowaniem do komory zlewu. Jej kształt jest idealnie dopasowany do szafek z syfonem, co przypomina swoistą ramę wokół zlewu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy dodatkową funkcjonalną szufladę na drobiazgi lub akcesoria porządkowe.

szuflada frontowa

Z pewnością w Twojej zabudowie kuchennej znajdziesz także wolną, wąską przestrzeń między poszczególnymi szafkami, która powstała w wyniku zapotrzebowania na określone wymiary szafek. Wbrew pozorom nie jest to przestrzeń niemożliwa do wykorzystania. Możemy bowiem wykorzystać spory wybór cargo mini bocznych, czyli półek zawieszonych na metalowym stelażu. Wpasowują się one idealnie w wąskie przestrzenie, dając możliwość łatwego dostępu do przechowywanych produktów i przedmiotów. Ważne jest jednak aby zakupić półki wyposażone w prowadnice pełnego wysuwu, bo tylko takie sprawią, że wydobywanie produktów z wąskiej przestrzeni będzie wygodne i swobodne. Warte uwagi są również cargo mini boczne do przechowywania blach, czy ręczników.

a19.jpg

Nowoczesne szafki kuchenne to przede wszystkim pojemne szuflady. Dzięki przemyślanym konstrukcjom i rozwiązaniom nie ma już znaczenia czy szuflady są wąskie, głębokie, duże, czy małe, gdyż wszystkie mogą stać się bardzo funkcjonalne. Polecamy przede wszystkim wyposażenie szuflad w specjalne wkłady ruchome i modułowe.

1abc

Systemy ruchomych przegródek i pojemników ułatwiają utrzymywanie porządku i pozwalają na efektywne zagospodarowanie przestrzeni szuflad. Natomiast praca w kuchni dzięki takim rozwiązaniom staje się sprawniejsza i przyjemniejsza.