Jeszcze do niedawna w kuchniach liczyła się przede wszystkim funkcjonalność i ergonomia. Dziś oprócz tych dwóch aspektów liczy się także design i nowoczesne rozwiązania, które mają ułatwiać nam codzienne życie. Nowoczesne gadżety wkroczyły z wielkim impetem do wnętrz kuchennych sprawiając, że nabrały one nie tylko ciekawszego wyglądu, ale także stały się przyjaźniejsze dla wykonywania czynności kuchennych, które zwykle są stosunkowo czasochłonne. Czego nie powinno zabraknąć w nowoczesnej kuchni? Nowoczesnych baterii kuchennych, które zostały wyposażone w szereg udogodnień.

bateria 1

Powszechnie uważano, że konkretny rodzaj baterii kuchennej nie ma większego znaczenia ani dla poprawy płynności pracy w kuchni, ani dla jej estetyki. Dlatego nie poświęcano szczególnej uwagi na wybór tego urządzenia. Nic bardziej mylnego, bowiem współczesny rynek oferuje obecnie niezwykle atrakcyjne rozwiązania, dzięki którym bateria kuchenna nie tylko może stać się doskonałą ozdobą wnętrza kuchennego, ale przede wszystkim usprawni pracę w niej.

bateria 2

Nie zapominajmy więc o tym, że najbardziej funkcjonalne powinny być te urządzenia, z których będziemy korzystać na co dzień, gdyż one wpływają na wygodę życia. Nowoczesne krany mają wiele do zaoferowania. Ich użyteczne funkcje znacznie ułatwią pracę i codzienne użytkowanie wody.

bateria 3

Jakich nowoczesnych gadżetów warto szukać w bateriach kuchennych?

Baterie kuchenne – nowości rynkowe

Najciekawszą nowością, jaka pojawiła się na rynku są baterie kuchenne wyposażone w elektroniczny czujnik odpowiadający za sterowanie wodą. Do niedawna dostępne były wyłącznie modele przeznaczone do łazienek, lecz na szczęście obecnie się to zmienia.

bateria 4

Na czym polega działanie czujnika? Czujnik wbudowany w kran wyczuwa ruch rąk i wówczas leci strumień wody. Takie rozwiązanie okazuje się być zdecydowanie przydatniejsze niż w łazienkach, bowiem pracując w kuchni często musimy włączyć wodę mając przy tym bardzo zabrudzone ręce np. ciastem lub mięsem, wówczas wystarczy dłonie dać pod kran i nie ubrudzimy żadnych uchwytów i innych części zlewozmywaka.

bateria 5

Ponadto takie rozwiązanie to znaczna oszczędność wody. Opłukanie dłoni przy użyciu kranu na fotokomórkę pozwoli ograniczyć zużycie wody do ok. 200 ml na jedno mycie.

bateria 6

W klasycznym kranie zanim ustawimy odpowiedni strumień i temperaturę wody, zużyjemy jej o około dwa razy więcej. Dzięki zastosowaniu najnowszej armatury użytkownik zostanie także poinformowany o temperaturze wody, co jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Specjalny sygnał dźwiękowy ostrzega jeżeli woda w kranie jest zbyt gorąca dla ludzkiej skóry. A elektroniczny wyświetlacz w korpusie pokazuje aktualną temperaturę strumienia.

bateria 7

Obowiązkowym wyposażeniem w bateriach kuchennych jest perlator napowietrzający strumień wody. Takie rozwiązanie sprawia, że mały strumień dzięki bąbelkom powietrza wydaję się większy i silniejszy, dzięki czemu ograniczone zostaje zużycie wody.

bateria 8

Warto także skorzystać z wyciąganej wylewki, która często wyposażona jest także w możliwość przełączenia strumienia na prysznic. Jest to bardzo wygodne podczas opłukania i napełniania dużych naczyń, mycia warzyw i owoców.