Tak jak obiecaliśmy, przygotowaliśmy dla Was kolejny zestaw praktycznych porad i wskazówek na temat tego, jak szybko i tanio odnowić wygląd kuchni. Dzięki prostym trikom w zakresie dekoracji wnętrz, jak i remontowych działań, które nie pochłoną dużych funduszy Wasza kuchnia stanie się piękna, świeża i efektowniejsza wizualnie. Warto pamiętać, że to właśnie w prostocie tkwi największa siła oddziaływania i skupić się na detalach, by osiągnąć piękny efekt końcowy.

m

Szafki niczym nowe

Jeżeli marzą Wam się nowe meble kuchenne, lecz niestety aktualnie nie możecie sobie na nie pozwolić możecie je odnowić nadając im nowego, urzekającego charakteru. Wystarczy fronty szafek pomalować lub okleić specjalną farbą bądź okleiną, które imitują różne faktury, jak np. drewno, kamień lub jednolite efekty świetlne. Bardziej zaawansowanym działaniem będzie wymiana drzwiczek na nowe lub zlikwidowanie ich na rzecz oryginalnych zasłonek czy wstawienie szkła. Przy czym i tak będzie to znacznie tańsze niż wymiana całych mebli. Jeżeli chcemy odwołać się do prowansalskich stylów w wykończeniach dekoracyjnych można także sztucznie postarzeć fronty, co da piękny, przytulny efekt.

m1

Ściany to podstawa

Aby odnowić kuchnię należy przede wszystkim pomalować ściany, gdyż dzięki temu całe pomieszczenie będzie wyglądało na nowsze i ciekawsze wizualnie. Jeżeli chcemy nadać kuchni zupełnie nowego wyrazu, wówczas wskazane jest aby diametralnie zmienić barwę ścian. Natomiast jeżeli naszym zamiarem są jedynie odświeżenie i delikatna zmiana wizerunku wnętrza, wystarczy odmalować ściany lub zmienić subtelnie tonację barwy dotychczasowej. Takie zabiegi sprawią, że wnętrze nabierze pięknego wyrazu, który z pewnością przełamie dotychczasową nudę. Warto także pokusić się o wykorzystanie modnych grafik lub fototapet, które natychmiast sprawią, że pomieszczenie wyda się nowocześniejsze i ciekawsze. Jedną z najbardziej rzucających się w oczy ścian w kuchni jest ta znajdująca się nad blatem. Można ją wykończyć na wiele interesujących sposobów – klasycznie glazurą lub nowocześnie z jednolitej płyty granitowej, płyty fornirowanej z drewna z metalowymi listwami, wodoodpornej sklejki, lacobeli, albo z fototapety za szkłem.

m2

Aranżacje na czasie

Aby kuchnia stała się ciekawsza i można było ją nazwać odnowioną, jej wystrój musi silnie się wiązać ze współczesnymi trendami. Modne aranżacje pozwolą wydobyć zamierzany charakter wnętrza kuchennego i sprawią, że stanie się ona na czasie. Jedną z form nadania kuchni pięknego wyrazu jest likwidacja części szafek (wiszących bądź stojących) na rzecz relingów lub półek, dzięki którym kuchnia zyska nowoczesnego, aczkolwiek przytulnego charakteru.

relingi

Kolejną zmianą, na którą warto się pokusić to nowy styl oświetlenia kuchni, gdyż to właśnie światło w głównej mierze kształtuje oblicze wnętrza. Warto więc zdecydować się na diametralne zmiany w rodzaju oświetlenia stosując na przykład kinkiety, punktowe halogeny, linie LED, a w szczególności piękne żyrandole i lampy dekoracyjne.

m4

Aby odświeżyć wizerunek kuchni wystarczy niewiele zmian, które umiejętnie dobrane sprawią, że wnętrze stanie się bardziej nowoczesne, ciekawsze i przestanie nas nudzić.

Zasady udanego remontu:

  • harmonia kolorystyczna związana z właściwym doborem dodatków do mebli i aranżacji ścian;
  • uniwersalne kształty, które są ponadczasową gwarancją zadowolenia z przestrzeni kuchennej;
  • jakościowe materiały i wykonanie są inwestycją, która pozwala na długotrwałe użytkowanie, jak i piękny wygląd wnętrza;
  • neutralne kolory, które można przełamać kontrastowymi dodatkami, które przyciągną wzrok;
  • uniwersalne wzornictwo, które zawsze będzie modne.