Codziennie zastanawiamy się jak można nie połakomić się na jedzenie typu fast food. Przecież jest smaczne i szybko się je przyrządza. Tymczasem nie zawiera ono żadnych wartości, które potrzebuje nasz organizm.

Szybko nie znaczy dobrze – tą właśnie zasadą starajmy się kierować wybierając odpowiednie produkty spożywcze. Jeśli nie mamy czasu na dłuższe chwile spędzone w kuchni, warto przyrządzić odpowiednią sałatkę, która sprawi że będziemy czuć się lekko i nieociężale.

Warto zwrócić uwagę na hierarchię potraw, które w dużej mierze wpływają na nasze samopoczucie. Najważniejszy jest jednak ruch i ćwiczenia – stanowią one podstawę zdrowego trybu życia-  to właśnie one sprawiają, że szybciej trawimy spożyte pokarmy. Sport poprawia również nasze krążenie, dzięki czemu będziemy czuć się pełni wigoru i sił do codziennej pracy.

piramida-zdrowego-zywiania-2013

Należy spożywać pokarmy z różnych grup żywności, aby to co jemy było urozmaicone. Dopiero wtedy możemy być pewni, że dostarczamy sobie odpowiedniej dawki składników odżywczych.