Styl glamour już od kilku dobrych lat cieszy się niesłabnącą popularnością. I nie ma w tym niczego nadzwyczajnego, bowiem wnętrza urządzone w tym stylu wyróżniają się swoistą dekoracyjnością, pięknym klimatem oraz uwodzicielskim blaskiem, co przyciąga zainteresowanie.

glamour1

Glamour przede wszystkim oznacza blask, dekoracyjność i przepych nawiązujący do rozwiązań barokowych. Niniejszy styl aranżacyjny, mimo że niemal bezpośrednio nawiązuje do dekoracyjności barokowej, to współcześnie traktuje ją z przymrużeniem oka i łącząc się jednocześnie ze stylem nowoczesnym we wzornictwie daje wyjątkowy efekt. I choć urządzanie wnętrza to dość poważna sprawa, aranżując wnętrze w stylu glamour, należy się bawić stylem i różnorodnością wykończeń.

glamour2

Styl glamour daje dużą swobodę w urządzaniu przestrzeni, jednakże należy być ostrożnym pod względem nie nadużywania przepychu i blasku, gdyż przy niewłaściwych zestawieniach i użyciu niejakościowych wyrobów możemy niestety otrzeć się o kicz. Ale jest to w zasadzie jedyna przestroga w urządzaniu wnętrz glamour, gdyż cała reszta to czysta zabawa. Warto po prostu pamiętać, że aranżując kuchnię w stylu glamour konieczne jest aby zachować odpowiednie proporcje pomiędzy mieniącymi się przedmiotami i dekoracyjnymi wykończeniami, by w tym wszystkim nie zagubiła się jakże istotna elegancka gustowność.

glamour3

By ułatwić Wam zadanie prezentujemy najważniejsze elementy aranżacyjne odwołujące się do stylistyki glamour w aranżacji wnętrz kuchennych i wskazujemy jak je odpowiednio komponować.

W stylu glamour bardzo istotne są stylizowane elementy, aczkolwiek antyczne meble powinny być właściwie przetworzone (np. pomalowane na żywe kolory) oraz zestawione z nowoczesnymi wykończeniami. Tradycyjny fotel, lub sofa mogą mieć obicie w stylu pop-art, albo wręcz być połączone z nowoczesnym designem, co da bardzo interesujący efekt.

Przedmioty glamour doskonale komponują się z prostotą minimalizmu, który jest tendencją nowoczesną. Mamy wówczas do czynienia z eklektyzmem stylów, co jest bardzo modne i ponadczasowe, a ponadto zyskujemy pewność, że nie otrzemy się o kicz i przesadę w dekoracyjności stylu glamour. W przestrzeni kuchennej warto zdecydować się na zaledwie kilka akcentów glamour, a pozostałe wyposażenie powinno stać się uniwersalnym, neutralnym tłem dla nich. Doskonałym sposobem na nadanie kuchni charakteru glamour, jest zastosowanie dużych błyszczących powierzchni. Mogą to być blaty kuchenne wykonane z mieniących się tworzyw lub ozdobne płytki ceramiczne. W kuchniach świetnie sprawdzą się także okładziny ceramiczne. Doskonałym zwieńczeniem całości stanie się urzekająco mieniący się żyrandol z kryształkami. Oświetlenie powinno być wyraziste i silnie dekoracyjne. W zestawieniu z nowoczesnym wystrojem wnętrza i minimalistycznym stylem mebli, podkreśli luksusowy charakter aranżacji.

glamour 4

Ważnym elementem każdej kuchni jest sprzęt AGD, który na równi z dekoracjami kształtuje jej wizualny charakter. W przypadku kuchni glamour musi on być przede wszystkim bardzo elegancki. Warto także pokusić się o interesujące wykończenie sprzętów, które zwykle giną w zabudowie. Można bowiem linie ozdobić kamieniami w połysku lub wybrać propozycje sprzętów z wbudowanymi zdobieniami i połyskiem. Należy pamiętać, że diabeł tkwi w szczególe, a więc to detale decydują o dekoracyjności wnętrza. Powiedzenie to doskonale przedkłada się na aranżacje w stylu glamour, które opierają się na dekoracyjności poszczególnych elementów, a nie całości.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Aranżacje glamour są bardzo efektowne i będą wyróżniały naszą kuchnię spośród wielu innych. Warto jednak uniknąć chaosu stylizacyjnego i zdecydować się na kilka pięknych, połyskujących elementów utrzymanych w tym stylu, a wyeksponowanych na neutralnym tle.

Styl glamour w pigułce:

  • barokowa dekoracyjność na neutralnym, nowoczesnym tle
  • połyskujące detale np. żyrandole, wazony, gałki i uchwyty drzwi, lustra, bibeloty
  • kryształowe detale
  • szykowne, zbilansowane barwy
  • wyraziste wzory
  • kontrasty
  • rzeźbione wykończenia
  • ekskluzywne oświetlenie
  • szykowne, błyszczące tkaniny