Zwykle jest tak, że choćby nasza kuchnia była niesłychanie dużych rozmiarów i cechowała się pojemnymi meblami oraz dużą przestrzenią, to i tak zapewne będziemy w pewnym momencie narzekać na brak miejsca do przechowywania urządzeń oraz akcesoriów kuchennych, bo przecież ich nigdy nie jest za wiele. I rzeczywiście są takie, które są niezbędne i muszą się znaleźć w każdej kuchni jak np. mikser kuchenny, miarki, czy też minutnik. Ale w związku z wielką ofertą różnych akcesoriów i gadżetów kuchennych nasze zbiory w miarę upływu czasu poszerzają się także o produkty niezbyt potrzebne, ale także i o te, które zwyczajnie skracają czas pracy w kuchni lub po prostu ułatwiają życie.

ak

Duża ilość naczyń, garnków i akcesoriów wiąże się z ograniczeniami, które nas denerwują. Współcześnie mamy jednak dostęp do takich rozwiązań, które pomogą nam w łatwy i funkcjonalny sposób rozwiązać tą drażliwą kwestię. Już nigdy więcej nie będziemy musieli wyrzekać się zbyt dużej ilości przestrzeni kuchennej na niezbędne aczkolwiek spore akcesoria. Prezentujemy listę czterech akcesoriów kuchennych, które są nie tylko niezbędne w kuchni i funkcjonalne, ale przede wszystkim nie zajmują wiele miejsca.

akcesoria

Silikon to podstawa w nowoczesnej i funkcjonalnej kuchni!

Zachwyt silikonowymi akcesoriami kuchennymi przeżywa obecnie swój największy rozkwit i nie ma się temu co dziwić, bowiem przedmioty z tego materiału są niezwykle użyteczne. Łatwe do przechowywania formy są praktyczne i doskonale ułatwiają pracę w wielu codziennych czynnościach. Silikonowe akcesoria kuchenne są odporne na zmiany temperatur, elastyczne, a na dodatek produkty spożywcze do nich nie przywierają. Silikon także łatwo utrzymać w czystości i świetnie się go przechowuje za sprawą elastyczności i odporności na uszkodzenia lub deformacje. Silikon jest także trwalszy niż tradycyjne przyrządy wykonane z plastiku czy drewna. Największą zaletą silikonu, którą doceni każda gospodyni domowa jest jego proste przechowywanie. Pojemne miski możemy złożyć do rozmiaru płytkiego talerza, tak jak durszlaki i formy do pieczenia.

foremki

Nowoczesna patelnia

Przechowywanie tradycyjnych patelni jest dla nas zazwyczaj stosunkowo uciążliwe ze względu na długą wystającą rączkę, która zawsze zaczepia o coś w szafce i zajmuje niepotrzebnie miejsce, które można by było spożytkować inaczej. Jest jednak sposób na rozwiązanie tych problemów i ułatwienie sobie codzienności w kuchni. Producenci naczyń i gadżetów kuchennych przewidzieli te problemy i wprowadzili na rynek modele z odpinanymi uchwytami. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza, że jedna rączka może być wykorzystywana do kilku patelni. Mechanizm utrzymujący sprawia, że nie ma ryzyka poparzenia nawet podczas odpinania lub przypinania uchwytu w trakcie gotowania. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli na proste przechowywanie patelni, ale także zaoszczędzi mnóstwo miejsca w szafkach.

patelnia

Nowatorskie segregatory kuchenne

Jeżeli macie dość pomieszanych sztućców, noży kuchennych oraz innych drobnych akcesoriów serdecznie polecamy doskonałe rozwiązanie, które stanowią nowoczesne segregatory i stojaki. Czym się one różnią od tradycyjnych segregatorów do szuflad oraz stojaków na noże? Otóż posiadają one ergonomiczne i lepiej dopracowane kształty przegródek, a także nowoczesny design, który będzie świetnie wyglądał zarówno na blacie kuchennym, jak i w wysuwanej szufladzie. Głębsze powierzchnie oraz ciekawe wykończenie takiego stojaka i segregatora zapewni dodatkową ozdobę wnętrza.

stojak

Pojemniki piramidowe

Pojemniki do przechowywania żywności zostały docenione w niemal każdej kuchni, gdyż eliminują ryzyko przenoszenia się zapachów, wydłużają możliwość przechowywania potraw oraz są bardzo funkcjonalne w przenoszeniu dań i produktów. Umożliwiają łatwe i skuteczne przechowywanie a nawet mrożenie lub podgrzewanie żywności w mikrofalówce. Ich podstawową zaletą jest niewielki rozmiar. Zazwyczaj w komplecie znajduje się kilka pojemników, które łatwo możemy ustawić jeden na drugim w piramidę, dzięki czemu zajmują niewiele miejsca.

pojemniki