Podczas planowania zagospodarowania przestrzeni kuchennej jednym z pierwszych dylematów przed jakim musimy stanąć jest podjęcie decyzji związanej z wyborem mebli kuchennych, które mogą być kupione w gotowych zestawieniach lub zamówione na wymiar. Oba rozwiązania posiadają swoje plusy jak i minusy, które należy zestawić z naszymi oczekiwaniami, potrzebami oraz możliwościami natury finansowej. Ważna jest również wielkość pomieszczenia. Wybór między meblami gotowymi i na wymiar będzie zdecydowanie prostszy jeżeli zapoznacie się z naszym zestawieniem wad i zalet obu rozwiązań.

kuchnia owalna

Gotowe meble kuchenne

Gotowe meble kuchenne zazwyczaj okazują się być zdecydowanie tańszym rozwiązaniem w stosunku do mebli wykonywanych na wymiar, co jest ich dużym plusem. Producenci oferują także zestawy do samodzielnego montażu co również zmniejsza nakłady finansowe na aranżację wymarzonej kuchni. Jednakże niestety nie są one stworzone do każdego rodzaju pomieszczeń i mogą wizualnie szkodzić.

Obecnie rynek meblowy oferuje nam niezwykle obfity i atrakcyjny wybór wśród gotowych propozycji aranżacji kuchennych, co przejawia się także w dobrej jakości gotowych mebli oraz możliwości znalezienia takich, które spełnią nasze oczekiwania wizualne.

czarna

Gotowe meble kuchenne nadają się w szczególności do większych wnętrz, o standardowym formacie, w których przestrzeń nie musi być perfekcyjnie zabudowana. Bowiem jeżeli mamy do czynienia ze starym budownictwem przeszkodą mogą się okazać krzywe linie ścian, sufitów i podłóg, przez co dopasowanie gotowych mebli może być trudne lub nawet niemożliwe.

Do plusów należy zazwyczaj krótszy czas oczekiwania na zamówiony zestaw oraz możliwość łatwego demontażu i transportu w przypadku przeprowadzki. Aczkolwiek decydując się na zakup mebli gotowych nasz wybór jest stosunkowo ograniczony, gdyż musimy wybrać kuchnię z oferty aktualnie udostępnionej przez producentów i sprzedawców. Nie mamy także możliwości dostosowania mebli do naszych indywidualnych preferencji lub zrealizowania własnych projektów.

ffff

Meble na wymiar

Meble na wymiar są idealnym rozwiązaniem dla przestrzeni o niewielkich rozmiarach, w których liczy się przemyślane wykorzystanie każdego kawałka miejsca. Meble na wymiar okażą się także nieocenione w przypadku próby zagospodarowania nietypowych wnętrz takich jak na przykład kuchnia na poddaszu, gdzie konieczne jest dostosowanie mebli do kształtu pomieszczenia i krzywizn.

poddasze

Decydując się na meble kuchenne na zamówienie zyskujemy możliwość określenia, jaki produkt nas interesuje i dopasowania go do naszych indywidualnych preferencji i gustu. Możemy zdecydować o wymiarze i materiałach z jakich chcielibyśmy aby nasza wymarzona kuchnia była wykonana, a ponadto możemy zaproponować swój własny projekt mebli. Wykonawca uwzględni nasze oczekiwania i wskazówki oraz styl życia, a ponadto doradzi w kwestii wyboru kuchni dostosowanej do naszych potrzeb.

aaaa

Meble na wymiar to idealny sposób zrealizowania naszej wizji pomieszczenia kuchennego i marzeń o oryginalnej czy niestandardowej kuchni, której nie będzie miał nikt inny. Zamówienie projektu mebli na wymiar wiąże się także z pełną obsługą montażową ze strony wykonawcy, co jest dużym ułatwieniem. Koszt wykonania i montażu mebli pod wymiar jest jednak niestety znacznie wyższy niż mebli gotowych. Innym minusem mebli wykonywanych na wymiar jest brak możliwości ich przetransportowania w dowolne miejsce lub konieczność rezygnacji z ich części w przypadku przeprowadzki.