Gdy nadchodzi jesień a na zewnątrz zaczyna przeważać deszczowa pogoda, większość z nas zaczyn tęsknić za odrobiną słońca. Możemy je mieć również w naszym domu, potrzeba tylko odrobiny fantazji i zaangażowania z naszej strony.

Schowek01

Miejscem w którym najczęściej przebywamy jest kuchnia. Spędzamy w niej wiele czasu chcąc przyrządzić coś, co zadowoli całą rodzinę. Jeżeli z jej otoczenia będziemy czerpać pozytywne odczucia, to i nasze jedzenie będzie na pewno smaczniejsze. Co zatem musimy zrobić?

Przede wszystkim nie wolno bać się zestawień kolorystycznych i dać sobie szanse na lepsze samopoczucie. Warto również zastosować w pomieszczeniu nowoczesne formy zabudowy, przez co kuchnia może stać się naszym wytchnieniem po ciężkim dniu spędzonym w pracy. Odważnie zaaranżowana potrafi zachwycić nie tylko wyglądem lecz może stać się ulubionym miejscem w naszym domu.

Warto więc zwrócić uwagę na dobór ostrych, kontrastowych barw, których na co dzień nie wzięlibyśmy pod uwagę. Proponujemy użycie np. pomarańczy, różu czy czerwieni połączonych z bielą lub kremem, które prezentowałyby się równie efektownie jak w salonie, przez co gdyby nie urządzenia AGD trudno by było się domyślić, że znajdujemy się właśnie w kuchni.

Tak naprawdę dobór barw zalezy od naszych indywidualnych upodobań i to tylko my decydujemy, czy takie rozwiązania nas satysfakcjonują. Przekażemy jednak parę ważnych znaczeń kolorystycznych , które mogą się przydać podczas dokonywania decyzji.

Kolor biały – niezwykle efektowny ze względu na swoje niezwykle lekkie i subtelne wrażenie jakie sprawia. Pasuje do wszystkich pomieszczeń i bezproblemowo możemy do niego dobrać odpowiednie dodatki. Niestety posiada dużą wadę. Białe ściany szybko się brudzą, więc odpowiedniejsze będzie wykorzystanie białych lakierowanych frontów w zestawieniu z nasyconym kolorem ścian.

Żółty to kolor, który zagwarantuje pozytywną energię w kuchni. Nie tylko powiększa wnętrze, ale staje się ono bardziej przytulne. Stylowo komponuje się z szarościami i czernią. Może występować na urządzeniach AGD czy frontach kuchennych, rewelacyjnie sprawdza się również w postaci dodatków. Trzeba jednak pamiętać by używać go z umiarem, bo zbyt dużo tego koloru przytłacza wnetrze.

Zielony to kolor nadziei, który wpływa pozytywnie na wszystkich domowników. Jest niezwykle energetyczny i to właśnie dzięki niemu czujemy się wypoczęci. Polecany przede wszystkim do ścian lub dodatków. Nie zaleca się zastosowania tego koloru w meblach, gdyż stają się trudniejsze do wyczyszczenia i będą prezentować się mniej efektownie.

Czerwony to kolor który porusza naszą wyobraźnię i pobudza do działania. Trzeba go jedna k stosować z umiarem, aby nie stworzyć nieporządanego efektu. Zastosowanie drobnych akcentów w tym kolorze we frontach niektórych szafek lub sprzętu AGD przyczyni się do stworzenia niezwykłego efektu wizualnego, który nie tylko przyciągnie uwagę, ale podkreśli jej nowoczesny charakter. Idealnie komponuje się z szarością lub czernią, przez co może stworzyć niepowtarzalny nastrój w kuchni.

Czarny – zarazem stylowy i elegancki kolor, który podobnie do bieli posiada charakter bardzo uniwersalny. Można go łączyć praktycznie z każdą inną barwą, przy czym należy pamiętać by były to barwy bardziej kontrastowe. Wprowadzenie do kuchni tylko koloru czarnego stwarza efekt pomniejszenia wnętrza, którego trzeba unikać w pomieszczeniach o niewielkim metrażu.

Jakiekolwiek zmiany w aranżacji mogą bardzo dobrze na nas wpływać, a samo zaangażowanie w pracę sprawia, że docenia się uzyskany efekt końcowy. Czy warto więc inwestować w kolorową kuchnię? Na pewno tak, a jeśli chodzi o dobór kolorystyki to już zależy od Waszych inspiracji.